Белгия на осминафинал след разгром над Тунис – SportVox

1
209

Отборът на Белгия се класира за осминафиналите на Мондиал 2018, след като разби с 5-2 тима на Тунис в двубой от група G, игран на стадион „Спартак“ в Москва.

Срещата започна страхотно за „червените дяволи“ след гол от дузпа на Еден Азар в шестата минута. Наказателният удар бе даден за нарушение на Кауи срещу Азар.

В 16-ата минута Малул сбърка в половината на “орлите от Картаген”. Дрийс Мертенс отне топката и подаде отлично към Ромелу Лукаку, който с техночен диагонален удар по земя удвои аванса на тима си – 2-0.

Само 120 секунди след това Уахби Хазри центрира от фаул и Дилън Брон реализира красиво с глава за 1-2.

В 33-ата минута Хазри опита да изненада Куртоа с далечен шут, но белгийският страж внимаваше и спаси.

В добавеното време Малул отново направи грешка, опитвайки да спаси един тъч. Топката стигна до Тома Мьоние, който чудесно намери Лукаку зад защитата, а нападателят отбеляза с елегантно копване – 3-1.

Шест минути след почивката Алдервейрелд даде пас от своята половина към Азар, който овладя красиво на гърди, финтира вратаря Бен Мустава и вкара за 4-1.

В 76-ата минута Миши Бачуай бе изведен в отлична позиция, преодоля вратаря, но стреля слабо и защитник на африканците изчисти пред голлинията.

Малко след това Бачуай отново имаше шанс, но този път нацели напречната греда от 6-7 метра. Секунди по-късно нападателят получи страхитен пас от Де Бройне, но шутът му бе спасен от Бен Мустафа.

В последната минута на редовното време Бачуай най-накрая се разписа, след като получи отличен пас от Тилеманс и засече топката за 5-1. В добавеното време Хазри вкара втори гол за Тунис и оформи крайния резултат.

След успеха Белгия има 6 точки и се класира за осминафиналите, докато Тунис е с нулев актив. В последния кръг играчите на Роберто Мартинес ще срещнат Англия, а „орлите“ ще спорят с Панама.

Състави:

Белгия (3-4-3): Куртоа – Алдервейрелд, Боята, Фертонген – Мьоние, Вицел, Де Бройне, Караско – Мертенс (86 Тилеманс), Р.Лукаку (59 Фелаин), Е.Азар (68 Бачуай)

Тунис (4-3-3): Бен Мустафа – Брон (18 Нагез), С.Бен Юсеф (41 Беналуан), Мериах, Малул – Кауи, Скири, Саси (59 Слити) – Ф.Бен Юсеф, Хазри, Бадри

Стадион: „Спартак“, Москва

Съдия: Джеър Маруфо (САЩ)
Помощници: Кори Рокуел (САЩ) и Хуан Сумба (Салвадор)

Жълти картони: Саси (Тунис)

Голмайстори: 1-0 Е.Азар 6 дузпа; 2-0 Лукаку 16; 2-1 Брон 18; 3-1 Лукаку 45+3; 4-1 Е.Азар 51; 5-1 Бачуай 90; 5-2 Хазри 90+3