България загуби от Иран в Лигата на нациите – SportVox

1
254

Мъжкият национален отбор допусна втора загуба от последния турнир във Волейболната лига на нациите. Тимът ни отстъпи на домакина Иран с 1-3 (22-25, 15-25, 25-23, 14-25) във втория си мач в Техеран.

„Лъвовете“ изиграха страхотен трети гейм. Волейболистите водени от Пламен Константинов губеха с 0-5 и 20-22, но показаха характер и спечелиха частта с 25-23. В четвъртия гейм домакините подобриха представянето си и стигнаха до крайния успех.

Розалин Пенчев стана най-резултатен за „трикольорите“ с 16 точки. Николай Учиков добави 13. За победителите Саман Фези и Мортеса Шарифи приключиха с по 16 точки.

В неделя от 14:30 ч. българско време е последния мач на националите в турнира. Съперник на тима ни е Рупублика Корея.