Страхотно голово реми между Сенегал и Япония – SportVox

1
155

Отборите на Сенегал и Япония завършиха наравно 2-2 в среща от втория кръг в група H на Мондиал 2018, играна на стадион “Екатеринбург Арена”.

Африканците успяха да поведат в резултата още в 11-ата минута с куриозен гол. Сар центрира от десния фланг, Сакай не изчисти добре и последва шут на Сабали. Вратарят Кавашима изби, но в крака на Мане и топката влетя в мрежата – 1-0.

В 35-ата минута „самураите“ възстановиха равенството след чудесна атака. Юто Нагатомо бе намерен в пеналта, след което той подаде към Такаши Инуй, а крилото с много красив диагонален изстрел изравни – 1-1.

В 39-ата Сенегал можеше да поведе отново, но Мбайе Нианг пропусна сам срещу Кавашима, който този път се намеси по най-добрия начин.

В 55-ата минута Нианг отправи мощен изстрел към вратата на Япония, но Кавашима внимаваше и спаси. Пет по-късно Юя Осако получи перфектна топка от десния фланг, но не успя да улучи кълбото на пет метра от вратата.

В 65-ата минута Осако пусна техничен пас към Инуй в наказателното поле, а играчът на Хетафе стреля много красиво по диагонала, но топката се удари в сглобката на вратата.

В 71-ата Сабали проби страхотно по левия фланг и центрира успоредно на малкия пеналт, кълбото отиде до далечната греда, където Мола Ваге нанесе мощен шут – 2-1.

Седем по-късно азиатците изравниха за втори път. Вратарят Ндиайе увисна при едно центриране, топката стигна до Инуй на аутлинията, а той подаде прецизно към Кейсуке Хонда, който вкара от няколко метра – 2-2.

След това реми двата отбора вече имат по 4 точки, а в последния кръг Япония ще срещне Полша, докато Сенегал ще играе с Колумбия.

Състави:

Сенегал (4-4-2): К.Ндиайе – Ваге, Кулибали, С.Сане, Сабали – Гей, А.Ндиайе (65 Куяте), П.А.Ндиайе (81 Ндойе) – Нианг (86 Диуф), Мане, Сар

Япония (4-2-3-1): Кавашима – Х.Сакай, Йошида, Шоджи, Нагатомо – Шибасаки, Хасебе – Харагучи (75 Оказаки), Кагава (72 Хонда), Инуй (97 Усами) – Осако

Стадион: “Екатеринбург Арена”, Екатеринбург

Съдия: Джанлука Роки (Италия)
Помощници: Еленито Ди Либераторе (Италия) и Мауро Тонолини (Италия)

Жълти картони: Нианг, Сабали, Ндойе (Сенегал); Инуй (Япония)

Голмайстори: 1-0 Мане 11; 1-1 Инуй 35; 2-1 Ваге 71; 2-2 Хонда 78