Бразилия се наложи с 2:0 над Сърбия и спечели групата :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят,…

1
115

Бразилия спечели шеста група на световното първенство по футбол в Русия. Селесао се наложи с 2:0 над Сърбия и така на 1/8-финалите ще срещне Мексико.

В другия мач от групата Швейцария и Коста Рика завършиха 2:2, а напред продължават „кръстоносците“.

Двубоят започна добре за момчетата на Тите, но в 10-ата минута Марсело бе заменен заради контузия. Селесао откри головата си сметка в 35-ата минута. Филипе Коутиньо даде брилянтна асистенция, извеждайки Паулиньо на чиста позиция, който прехвърли вратаря за 1:0.

В добавеното време на първата част Неймар пробва красив удар, но топката излезе в аут.

В началото на второто полувреме сърбите опитаха да изравнят, но без резултат. Вместо това, в 68-ата минута Тиаго Силва удвои преднината на Селесао с глава след центриране от корнер.