Кавани изстреля Уругвай на 1/4-финал, Роналдо също е аут – SportVox

1
125
sheri
sheri

Отборът на Уругвай се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2018, след като записа победа с 2-1 над Португалия на стадион „Фищ“ в Сочи.

Срещата започна по най-добрия начин за тима на Оскар Табарес. В седмата минута Единсон Кавани даде страхотен пас към левия фланг, намирайки Луис Суарес. Звездата на Барселона центрира в наказателното поле, където бе точно Кавани и нападателят се разписа с глава от десетина метра – 1-0.

В средата на първото полувреме Луис Суарес отправи силен шут от свободен удар, но Руй Патрисио спаси. До почивката други положения нямаше.

В 55-ата минута „мореплавателите“ успяха да изравнят, след като Рафаел Герейро изпълни корнер от десния фланг и Пепе засече топката с глава – 1-1.

Седем по-късно „урусите“ отново поведоха след страхотно попадение на Кавани. Нападателят на ПСЖ се разписа с шут от дъгата на пеналта.

В четвъртфиналната фаза Уругвай ще срещне тима на Франция.

Състави:

Уругвай (4-4-2): Муслера – Касерес, Годин, Хименес, Лаксалт – Бентанкур (63 Родригес), Торейра, Нандес (80 Санчес), Весино – Суарес, Кавани (74 Стуани)

Португалия (4-4-2): Руй Патрисио – Рикардо, Фонте, Пепе, Рафаел – Уилям, Адриен (65 Куарешма), Жоао Марио (84 Фернандеш), Бернардо – Гедеш (74 Силва), Роналдо

Стадион: „Фищ“, Сочи

Съдия: Сезар Рамос (Мексико)
Помощници: Марвин Торентера (Мексико) и Мигел Ернандес (Мексико)

Голмайстори: 1-0 Кавани 7; 1-1 Пепе 55; 2-1 Кавани 62