Бразилия подчини Мексико и стигна до четвъртфиналите – SportVox

1
165

Отборът на Бразилия продължава към четвъртфиналите на Световното първенство, след като надигра Мексико с 2-0 на „Самара Арена“.

Двубоят започна много двуостро и атаките пред двете врати се редяха една след друга. В 25-ата минута Неймар преодоля двама бранители и стреля от малък ъгъл, но Очоа изби с една ръка.

В 33-ата минута Жезуз също направи чудесен рейд, който завърши със силен шут, но Очоа отново спаси. Седем по-късно Неймар отправи удар от фаул, но над напречната греда.

Три минути след почивката Коутиньо пробва да преодолее Очоа с доста мощен изстрел от 13 метра, но стражът на „ацтеките“ бе непоклатим.

В 51-ата крепостта на Мексико рухна. Вилиан проби вляво по чудесен начин, центрира успоредно на малкия пеналт и Неймар засече за 1-0.

В 59-ата минута Фагнер направи отлично центриране от десния фланг, а топката стигна до Паулиньо, който стреля от 11 метра, но Очоа отново бе блестящ.

120 секунди след това Карлос Вела нанесе хубав далечен удар, но Алисон внимаваше и изби в корнер. В 63-ата минута Вилиан прати бомба към вратата на Мексико, но Очоа се отчете с ново спасяване.

В 88-ата минута Фернандиньо изведе страхотно вляво Неймар, а звездата на ПСЖ напредна сам, пробва техничен удар, а Очоа отклони с крак. Топката обаче стигна до Фирмино и той отбеляза на празна врата – 2-0.

В четвъртфиналите Бразилия очаква Белгия или Япония.

Състави:

Бразилия (4-2-3-1): Алисон – Фагнер, Тиаго Силва, Миранда, Филипе Луис – Каземиро, Паулиньо (80 Фернандиньо) – Вилиан (90 Маркиньос), Коутиньо (86 Фирмино), Неймар – Жезус

Мексико (4-3-3): Очоа – Алварес (55 Джонатан Дос Сантос), Аяла, Салседо, Гаярдо – Ерера, Маркес (46 Лаюн), Гуардадо – Вела, Ернандес (60 Хименес), Лосано

Стадион: „Самара Арена“

Съдия: Джанлука Роки (Италия)
Помощници: Еленито Ди Либераторе (Италия) и Мауро Тонолини (Италия)

Жълти картони: Филипе Луис, Каземиро (Бразилия); Алварес, Ерера, Салседо, Гуардадо (Мексико)

Голмайстори: 1-0 Неймар 51; 2-0 Фирмино 88