1
105
sheri
sheri

Евгения Родина се класира за първи път в кариерата си до осминафиналите на Уимбълдън, след като записа победа със 75 57 64 над номер 10 в схемата Медисън Кийс.

29-годишната рускиня взе първия сет, след като направи обрат от 2-5 до 7-5, взимайки последните пет гейма. Серията на Родина продължи и във втората част и тя дръпна с 4-0, но след това взе само един гейм, губейки с 5-7.

В последния сет Женя на два пъти излизаше напред с пробив аванс, но Кийс успяваше да стигне до ребрейк. В крайна сметка Родина проби решително в деветия гейм, след което сложи точка на спора при свой сервис след два часа и 12 минути игра.

В осминафиналите 120-ата в света очаква победителката от мача между Серина Уилямс и Кристина Младенович.

Още една рускиня се класира за четвърти кръг, след като Екатерина Макарова надигра Луцие Шафаржова от Чехия с 46 64 61.

В следващата фаза Катя ще спори с Камила Джорджи. Италианката елиминира друга чехкиня – Катержина Синякова, след успех с 36 76(6) 62.