1
116
sheri
sheri

Отборът на Франция е първият полуфиналист на Световното по футбол, след като надигра Уругвай с 2-0 на стадион „Нижни Новгород“.

Срещата започна много интересно. И двата отбора имаха по 1-2 нелоши ситуации за гол, но в крайна сметка не се стигна до сериозни опасности пред Лорис и Муслера.

Постепенно „петлите“ взеха инициативата и заслужено поведоха в 40-ата минута. Антоан Гризман центрира от свободен удар и Рафаел Варан се разписа с изстрел с глава от точката на дузпата.

Малко след това „ла селесте“ бяха близо до изравнителен гол след удар с глава на Мартин Касерес, но Юго Лорис се разтегна и изби с една ръка, а Диего Годин шутира много неточно при добавката.

В 61-ата минута Антоан Гризман отправи далечен изстрел, а Фернандо Муслера направи левашка грешка, избивайки топката в собствената си врата – 2-0.

В средата на второто полувреме се стигна до меле между играчите на двата отбора, а реферът Нестор Питана показа жълти картони на Мбапе и Родригес.

В полуфиналите Франция очаква победителя от сблъсъка между Бразилия и Белгия.

Състави:

Уругвай (4-4-2): Муслера – Касерес, Годин, Хименес, Лаксалт – Бентанкур (59 Родригес), Торейра, Нандес (73 Уретавиская), Весино – Суарес, Стуани (59 Гомес)

Франция (4-2-3-1): Лорис – Павар, Юмтити, Варан, Ернандес – Погба, Канте – Мбапе (88 Дембеле), Гризман (90+3 Фекир), Толисо (79 Нзонзи) – Жиру

Стадион: „Нижни Новгород“

Съдия: Нестор Питана (Аржентина)
Помощници: Ернан Майдана (Аржентина) и Хуан Пабло Белати (Аржентина)

Жълти картони: Бентанкур, Родригес (Уругвай); Ернандес, Мбапе (Франция)

Голмайстори: 0-1 Варан 40; 0-2 Гризман 61