Белгия взе скалпа на Бразилия – SportVox

1
169

Отборът на Белгия се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол, след като надделя с 2-1 над Бразилия на „Казан Арена“.

„Селесао“ можеше да поведе още в осмата минута, след като Тиаго Силва стреля от няколко метра след изпълнение на корнер, но лекият му удар срещна страничната греда, след което Тибо Куртоа улови.

В 13-ата минута резултатът бе открит. Насер Шадли изпълни корнер от лявото крило, Венсан Компани игра с глава, след което топката се отклони във Фернандиньо и влетя в мрежата – 1-0.

В 19-ата Фелипе Коутиньо шутира от дистанция, но Куртоа спаси. В 26-ата Марсело също пробва далечен изстрел, но стражът на Белгия отново показа високата си класа.

В 31-ата минута „червените дяволи“ направиха страховита контра, при която Ромелу Лукаку напредна сам, след което подаде вдясно към Кевин Де Бройне, а звездата на Сити реализира красиво за 2-0.

Шест минути след това Коутиньо стреля от дистанция, но Куртоа показа котешки рефлекс. В 41-ата Де Бройне отправи удар от фаул, но Алисон изби в корнер.

Втората част стартира с натиск на Бразилия и в 55-ата минута Паулиньо се озова в чудесна позиция, но Куртоа отново бе безпогрешен. Малко след това реферът Милорад Мажич не отсъди дузпа за нарушение на Компани срещу Жезус.

В 62-ата минута Белгия организира нова контра, но Еден Азар стреля неточно по диагонала. Последва шанс за Бразилия след удар на Дъглас Коща, но Куртоа отрази шута, след което Паулиньо не успя да направи добавка.

В 75-ата минута Дъглас Коща за пореден път стреля, но отново не успя да преодолее вратаря на Белгия. Секунди по-късно резервата Ренато Аугусто намали пасива на „селесао“, след като отбеляза с глава след центриране на Коутиньо.

В 80-ата Ренато Аугусто можеше да изравни, но ударът му от границата на пеналта бе неточен. В четвъртата минута на добавеното време Неймар шутира много елегантно, но Куртоа спаси с една ръка.

Тимът на Белгия ще срещне в полуфиналите състава на Франция.

Състави:

Бразилия (4-2-3-1): Алисон – Фагнер, Тиаго Силва, Миранда, Марсело – Паулиньо (73 Ренато Аугусто), Фернандиньо – Вилиан (46 Фирмино), Коутиньо, Неймар – Жезус (58 Дъглас Коща)

Белгия (3-5-2): Куртоа – Алдервейрелд, Компани, Фертонген – Мьоние, Де Бройне, Фелаини, Вицел, Шадли (82 Фермален) – Р.Лукаку (87 Тилеманс), Е.Азар

Стадион: „Казан Арена“

Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)
Помощници: Милован Ристич (Сърбия) и Далибор Джурджевич (Сърбия)

Жълти картони: Фернандиньо, Фагнер (Бразилия); Алдервейрелд, Мьоние (Белгия)

Голмайстори: 0-1 Фернандиньо 13 автогол; 0-2 Де Бройне 31; 1-2 Аугусто 76