1
169
sheri
sheri

Отборът на Англия се класира на полуфинал на Световното първенство по футбол, след като надигра Швеция с 2-0 на „Самара Арена“.

„Трите лъва“ поведоха в резултата след половин час игра. Ашли Йънг изпълни корнер от левия фланг и великанът Хари Магуайър се разписа с изстрел с глава – 1-0.

До почивката англичаните имаха шанс да удвоят преднината си, но Рахийм Стърлинг направи два поредни пропуска.

В началото на второто полувреме Маркус Берг се пребори с Йънг и отправи много опасен удар с глава, но Пикфорд с блестящ рефлекс изби с една ръка.

В 59-ата минута Англия стигнадо второ попадение. Джеси Лингард центрира великолепно към Деле Али, който с удар с глава преодоля Олсен – 2-0.

В 62-ата минута скандинавците можеха да намалят пасива си след чудесна атака, която бе завършена от Виктор Клаесон, но Пикфорд отново показа класа.

Десет по-късно шведите успяха да направят нова добра атака, при която Маркус Берг получи топката на точката на дузпата и шутира от въздуха, но Пикфорд спаси.

В полуфиналите Англия очаква Русия или Хърватия.

Състави:

Швеция (4-4-2): Олсен – Крафт (85 Янсон), Линдельоф, Гранквист, Аугустинсон – Клаесон, Ларсон, Екдал, Форсберг (65 Олсон) – Тойвонен (65 Гуидети), Берг

Англия (3-5-2): Пикфорд – Уокър, Магуайър, Стоунс – Трипиър, Хендерсън (85 Дайър), Лингард, Али (77 Делф), Йънг – Стърлинг (90 Рашфорд), Кейн

Стадион: „Самара Арена“

Съдия: Бьорн Кайперс (Холандия)
Помощници: Сандер Ван Рьокел (Холандия) и Ервин Зейнстра (Холандия)

Жълти картони: Магуайър (Англия) и Гуидети (Швеция)

Голмайстори: 0-1 Магуайър 30; 0-2 Али 59