Лудогорец стартира в Шампионската лига с историческа победа – SportVox

1
262

Отборът на Лудогорец надигра със 7-0 тима на Крусейдърс в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. По този начин тимът от Разград записа най-голямата победа в историята си в Европа.

Резултатът на „Лудогорец Арена“ бе открит след 25 минути игра. Кампаняро изведе отлично Сисиньо по дясното крило. Десният бек на орлите върна перфектно към Марселиньо, плеймейкърът овладя топката и след техничен шут по земя отбеляза за 1:0.

В 40-ата минута Лудогорец успя да вкара втори гол. Вандерсон и Кешерю комбинираха добре отляво, румънецът нахлу в наказателното поле и центрира остро към Мисиджан, а в опита си да спре подаването Браун прати топката в собствената си врата.

Българският шампион продължи да доминира и след почивката, което даде резултат още в 53-ата минута. Натанаел центрира много добре към Клаудиу Кешерю и румънецът вкара от 5-6 метра с глава за 3:0.

В 66-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Марселиньо подаде към Мисиджан, който му върна с пета. Бразилецът овладя и след шут с десния крак от 20 метра не остави шанс на северноирландския вратар.

В 73-ата минута Мисиджан пусна в коридор на Марселиньо, който центрира към резервата Якуб Шверчок. Полякът овладя на гърди и след топовен шут от воле разстреля О`Нийл – 5:0 за Лудогорец.

Таранът продължи наказателната си акция и пет минути по-късно, когато се възползва от грешка в отбраната на Крусейдърс, преодоля техния страж и покачи на 6:0.

В 80-ата минута Шверчок оформи своя хеттрик, когато се възполза от нова грешка на северноирландската отбрана, излезе сам срещу вратаря, преодоля го без проблем и вкара за 7:0.