Драма с дузпи спаси ЦСКА от срамно отпадане – SportVox

1
130

Отборът на ЦСКА се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа, след като надделя с 5-3 след дузпи при визитата си на Рига. Редовното време и продълженията на стадион „Сконто“ завършиха с успех с 1-0 за латвийците, какъвто бе и резултатът от София.

Първото полувреме на двубоя бе изключително скучно и в приспивно темпо. Някак обаче, напълно нелогично, домакините стигнаха до гол минута преди почивката. Централният бранител Черномордис стреля не особено силно с глава след изпълнение на корнер, но Черняускас се намеси много слабо и топката влетя в мрежата.

В 73-ата минута „червените“ бяха близо до изравнителен гол, след като Кирил Десподов стреля с глава след центриране на Малинов, но топката бе избита от вратаря на Рига. Секунди след това ЦСКА остана с 10 души след втори жълт картон на Тиаго за нарушение срещу Дейвис.

В 87-ата минута Десподов бе изведен чудесно вляво, финтира вратаря, след което бе съборен и реферът даде дузпа. Зад топката застана именно Десподов, но ударът му бе отразен от стража на Рига.

В началото на второто продължение и домакините останаха с човек по-малко, след като Панич бе декориран за втори път с жълт картон.

В крайна сметка двата тима стигнаха до дузпи. Малинов бе точен при първите изпълнения, след което Лемайич шутира над напречната греда. Бодуров доведе нещата до 2-0, а Примао намали. Джеферсон също не сбърка за ЦСКА, а след това Карклинш отново скъси пасива на Рига. Джеси вкара за 4-2, а Баенко бе точен за 3-4. Десподов изпълни последната дузпа и реализира за 5-3.