Лудогорец стартира в Първа лига с пестелив успех – SportVox

1
219

Лудогорец стартира новия сезон в Първа лига с победа, след като се наложи с 1-0 като домакин на Етър.

Срещата започна отлично за шампионите, след като още в третата минута Вандерсон откри резултата след техничен диагонален удар по земя.

След гола „зелените“ продължиха напълно да владеят инициативата, но до почивката втори гол нямаше, след като Върджил Мисиджан и Клаудип Кешерю пропуснаха да се разпишат.

Второто полувреме започна с шанс пред Козмин Моци, който от десетина метра стреля в ръцете на Христо Иванов.

В 76-ата минута Клаудио Кешерю подаде в наказателното поле на Вандерсон, а бразилецът шутира по земя, но Венцислав Василев изчисти топката пред голлинията.

В 87-ата минута Никола Попов не даде дузпа на Етър за игра с ръка на Якуб Швиерчок. В 90-ата Батрович стреля от фаул, но в ръцете на Ренан.