„Арсенал“ разгроми „ПСЖ“ с 5:1, а съдията си взе автограф от Йозил

1
73

„Арсенал“ разгроми „Пари Сен Жермен“ с 5:1 в мач от International Champions Cup, игран в Сингапур. Новият треньор на лондончани Унай Емери пусна много по-опитен състав срещу бившия си тим, отколкото колегата си Томас Тухел, който заложи на голям брой младоци, които рядко са имали изяви за първия тим преди това.

„Арсенал“ имаше превъзходство през огромна част от мача. През първото полувреме то се изрази в гол на Месут Йозил в 13-та минута. Той получи перфектна асистенция от Пиер-Емерик Обамеянг и вкара първия си гол в първия си мач след Световното първенство.

Йозил бе в основата и на много любопитен момент минути преди срещата, когато младият рефер от Сингапур го помоли за автограф върху жълтия му картон. Звездата на Арсенал не отказа.

До края на полувремето Джанлуиджи Буфон спаси още 3 потенциални гола за „Арсенал“, избивайки удари на Иуоби, Обамеянг и Мхитарян.

В началото на второто полувреме ПСЖ заигра малко по-енергично и стигна до изравнителен гол в 60-а минута. Кристофър Нкунку вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Колашиняц срещу Тимъти Уеа.

Скоро след това Унай Емери направи няколко смени накуп. Той пусна в игра младоците Емил Смит Роу и Еди Нкетия, които се изявиха блестящо до края.

В 67-а минута Емил Смит Роу направи страхотна асистенция за Александър Лаказет, който вкара за 2-1. Няколко минути по-късно отново 17-годишният играч изработи корнер, след чието изпълнение лондончани разиграха и стигнаха до трети гол – отново дело на Лаказет.

Съпротивителните сили на ПСЖ съвсем изчезнаха и „Арсенал“ често създаваше положения. Така в 87-а минута Роб Холдинг с глава направи 4-1, а в последната минута на добавеното време се разписа и Еди Нкетия. Асистент на последните 2 попадения стана друг младок – Рийс Нелсън.

В следващия си мач „Арсенал“ среща „Челси“ в Дъблин на 1 август, докато ПСЖ се изправя срещу „Атлетико“ Мадрид на 30 юли.