„Рома“ надигра „Барселона“ с 4:2 :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
204

„Рома“ победи „Барселона“ с 4:2 във втория си мач от International Champions Cup. „Вълците“ стигнаха до трите точки, въпреки че изоставаха с 1:2 до 78-ата минута. Отборът на Еузебио Ди Франческо записа първи успех в най-мащабната предсезонна надпревара.

Каталунците започнаха вихрено двубоя и откриха резултата в 6-ата минута, когато се разписа Рафиня след ефектно двойно подаване с Мунир. Въпреки превъзходството си през първото полувреме тимът на Ернесто Валверде не успя да удържи преднината си и в 35-ата минута резултатът беше изравнен. Стефан Ел Шаарауи отбеляза след отличен пробив на новото попълнение на Джъстин Клуйверт.

Малкъм възстанови аванса на „блаугранас“ в началото на втората част с първия си гол за новия си отбор. След 60-ата минута за „Барселона“ заиграха само представители на втория отбор и постепенно „вълците“ поеха контрола върху двубоя. Футболистите на Ди Франческо направиха пълен обрат и реализираха 3 попадения в рамките на 8 минути. Разписаха се Алесандро Флоренци, Брайън Кристанте и Диего Пероти от дузпа.