След обрат Порто спечели Суперкупата на Португалия

1
188

Шампионът на Португалия Порто спечели за рекорден 21-ви път Суперкупата на страната. Във Авейро Порто се наложи с 3:1 над тима на Авеш.

Изненадващо символичните гости от Авеш откриха резултата още в 14-ата минута, когато Клаудио Фалкао Сантош се разписа с мощен диагонален ударо по земя от около 25 метра.

Ясин Брахими обаче бързо възстанови паритета в мача, след като в 25-ата минута направи чудесно двойно с централния нападател Винсент Абубакар и сам прокара топката между краката на вратаря на Авеш.

В 67-мата минута Максимилиано Перейра изведе Порто напред в резултата, реализирайки от нищожен ъгъл за 2:1.

Крайното 3:1 оформи мексиканецът Хесус Корона в 84-ата минута с мощен удар с десния крак от границата на наказателното поле.