Ливърпул с блестящ старт във Висшата лига – SportVox

1
248

Отборът на Ливърпул откри новия сезон във Висшата лига с чудесна победа, след като надигра с 4-0 тима на Уест Хем на „Анфийлд“.

Домакините поведоха след 19 минути игра. Кейта намери Робъртсън в наказателното поле вляво, след което последва успореден пас на шотландеца към Сала, който реализира с лекота – 1-0.

Малко след това Алекзандър-Арнолд стреля опасно от фаул, но Фабиански изби в корнер. В 39-ата минута Фирмино намери Сала в чиста позиция, но от няколко метра египетската звезда шутира в тялото на полския страж.

В последните секунди на първото полувреме Пуул удвои преднината си. Робъртсън центрира в пеналта, където Милнър достигна до топката на аутлинията, подавайки за Мане, който засече за 2-0.

В 53-ата минута „червените“ вкараха трети гол, при който имаше засада, останала немаркирана от страничния рефер.. Мане бе точен от близка дистанция след пас на Фирмино.

120 секунди преди края на мача Стъридж доведе нещата до 4-0, след като засече центриране от корнер.