Сити разглоби Хъдърсфийлд, Агуеро с хеттрик – SportVox

1
188

Манчестър Сити постигна нова победа във Висшата лига, след като се наложи над Хъдърсфийлд с 6-1 на „Етихад“ в среща от втория кръг.

Шампионите откриха резултата в 25-ата минута, след като вратарят Едерсон изрита топката в половината на гостите. Там Серхио Агуеро овладя и успя да се разпише с хубав изстрел, наказвайки неориентирания страж на Хъдърсфийлд.

В 31-ата Габриел Жезус удвои след точен удар от десетина метра, намерил долния десен ъгъл на Бен Хамър. В 35-ата минута Бенжамен Менди центрира от левия фланг, Хамър изпусна топката и Агуеро реализира за 3-0.

Малко преди почивката гостите намалиха пасива си, след като защитникът Станкович получи кълбото в малкия пеналт от Муние и засече за 1-3.

Само три минути след старта на второто полувреме Давид Силва се разписа по много красив начин след чудесен шут от свободен удар.

В 75-ата минута Менди центрира по най-добрия начин от лявото крило към Агуеро, а аржентинецът засече елегантно за 5-1.

В 84-ата Лирой Сане бе изведен сам срещу вратаря, но Хамър изби топката. Тя обаче рикошира в Терънс Конголо и влезе в мрежата.

След успеха Сити поведе в класирането с шест точки, а Хъдърсфийлд е с нула.