Чехия е новият европейски шампион по минифутбол :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи,…

1
171

Чехия е новият европейски шампион по минифутбол. Във финала на първенството в Киев чехите надиграха категорично отбора на Румъния с 4:1.

Срещата, която беше ръководена от българския съдия Александър Костадинов, започна ударно за действащите световни шампиони и още във втората минута те поведоха чрез Ян Куделка.

Малко по-късно Ондрей Падера удвои, а след почивката двамата голмайстори се разписаха по още веднъж. Почетното попадение за румънците отбеляза Йонут Немитану.

Бронзовите медали останаха за тима на Казахстан, който в двубоя за третото място надигра Англия с 2:0, а българският национален отбор завърши на деветата позиция в класирането, след като отпадна в групите с актив от две победи, равенство и загуба.