1
154
sheri
sheri

Отборът на Брайтън поднесе изненадата на втория кръг на Висшата лига, след като надигра Манчестър Юнайтед с 3-2 като домакин.

Резултатът бе открит в 25-ата минута, в която Сол Марч центрира отлично в наказателното поле, където Глен Мъри засече много елегантно за 1-0..

Само 120 секунди по-късно се стигна до меле в пеналта на „червените дяволи“, а топката се озова в Шейн Дъфи, който с мощен удар от десетина метра удвои аванса на Брайтън.

В 34-ата минута Люк Шоу отправи изстрел след корнер, но се получи центриране за Ромелу Лукаку, който вкара с глава от няколко метра – 1-2.

Малко преди почивката Паскал Грос бе съборен в наказателното поле от Ерик Баи и реферът посочи бялата точка. Зад кълбото застана именно Грос, който не сбърка при изпълнението – 3-1.

В последните секунди на двубоя гостите също получиха дузпа след нарушение на Дъфи срещу Маруан Фелаини. Пол Погба със силен удар оформи крайното 2-3.

След успеха Брайтън вече е с три точки, с колкото е и Юнайтед.