Борусия Дортмунд започна сезона с разгром над Лайпциг

1
148

Борусия (Дортмунд) започна новия сезон с убедителна победа. „Жълто-черните“ се наложиха над РазенБалшпорт (Лайпциг) с 4:1 в мач от първия кръг, игран на „Сигнал Идуна Парк“.

Двубоят започна по отличен начин за гостите, които поведоха още в 1-ата минута. Жан-Кевин Огюстен се разписа, възползвайки се от колективна грешка в отбраната пред вратаря Роман Бюрки.

Борусия изравни в 21-ата минута чрез Махмуд Дахуд, който засече с глава центриране на Марсел Шмелцер.

В края на полувремето домакините стигнаха до още две попадения. Първо, в 40-ата минута Марсел Забитцер си вкара автогол, а три по-късно Аксел Витцел се разписа за 3:1.

В продължението на мача Марко Ройс завърши прекрасна контраатака на „жълто-черните“, оформяйки крайния резултат.

Борусия (Дортмунд) – РазенБалшпорт (Лайпциг) 4:1

0:1 Жан-Кевин Огюстен (1)

1:1 Махмуд Дахуд (21)

2:1 Марсел Забитцер (40-автогол)

3:1 Аксел Витцел (43)

4:1 Марко Ройс (90+1)