Ливърпул остава на върха след 4 поредна победа – SportVox

1
189

Отборът на Ливърпул постигна нова победа във Висшата лига, след като се наложи с 2-1 при визитата си на Лестър в първия двубой от четвъртия кръг.

Гостите започнаха по-добре мача и заслужено поведоха в десетата минута. Анди Робъртсън проби вляво, подаде в наказателното поле, където Садио Мане се пребори за топката и с техничен удар реализира за 1-0.

В средата на първата част „лисиците“ стигнаха до първия си шанс за гол, но Демарай Грей не успя да преодолее Алисон.

В края на полувремето Пуул удвои преднината си. Джеймс Милнър изпълни корнер от десния фланг, а Роберто Фирмино бе оставен непокрит и отбеляза с глава за 2-0.

В 63-ата минута Лестър намали пасива си след груба грешка на Алисон. Вратарят на „червените“ загуби топката от Ихеаначо, след което кълбото стигна до Рашид Гезал, който вкара за 1-2.

След успеха момчетата на Юрген Клоп имат пълен актив от 12 точки и запазват първото си място, докато Лестър е седми с 6.