Арсенал с трудна победа в Кардиф – SportVox

1
144

Отборът на Арсенал спечели втора поредна победа във Висшата лига, след като се наложи с 3-2 при визитата си на новака Кардиф в двубой от четвъртия кръг.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, след като Шкодран Мустафи се разписа със силен удар с глава след центриране от корнер на Гранит Джака.

В 32-ата „топчиите“ бяха близо до второто си попадение, но удар от 12-13 метра на Александър Лаказет нацели десния страничен стълб на Етъридж.

В последните секунди на първото полувреме домакините съумяха да изравнят. Джо Бенет прати топката в наказателното поле, там Виктор Камасара някак овладя и с шут от 10 метра опъна мрежата зад Чех – 1-1.

В 62-ата минута Арсенал върна предимството си. Пиер-Емерик Обамеянг откри головата си сметка за сезона след страхотен шут от дъгата на пеналта – 2-1.

Осем по-късно Кардиф отново се добра до паритет. След изпълнение на фаул Морисън отклони кълбото към Дани Уорд, който с чудесен удар с глава доведе нещата до 2-2.

В 81-ата гостите излязоха напред за трети път. Лукас Торейра намери Лаказет в наказателното поле, а французинът се разписа с бомбен шут от няколко метра – 3-2.

След успеха Арсенал вече има 6 точки и се изкачи на седмо място, докато Кардиф е 16-и с два пункта.