Ливърпул напляска Тотнъм за 5 от 5 - SportVox

Отборът на Ливърпул продължава с перфектното си представяне във Висшата лига, след като надигра Тотнъм с 2-1 на „Уембли“ в дербито на петия кръг.

Гостите започнаха много силно мача и стигнаха до гол още в първата минута чрез Роберто Фирмино, но попадението бе правилно отменено заради засада.

В средата на първото полувреме Ерик Дайър подари топката на Мохамед Сала, който се озова в чиста позиция, но ударът му бе спасен от Мишел Форм.

В 29-ата минута Тотнъм стигна до първи шанс за нещо по-опасно, но Кристиан Ериксен стреля в ръцете на Алисон след шут от фаул от дъгата на пеналта.

В 39-ата Пуул заслужено поведе след грешка на Форм. Вратарят на домакините сбърка при един корнер, избивайки лошо топката. Последва удар с глава на Вайналдуум и нова левашка намеса на Форм – 1-0.

Малко след старта на втората част Робъртсън можеше да удвои аванса на гостите, след като центрира опасно от левия фланг, а топката придоби странна парабола и кацна върху...