10 от Дортмунд откраднаха точка от Хофе – SportVox

1
202

Отборите на Хофенхайм и Борусия Дортмунд завършиха наравно 1-1 в един от най-интересните мачове от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Домакините откриха резултата минута преди почивката, когато след рикошет в защитник на гостите топката се озова в Жоелинтон, който със силен удар вкара за 1-0.

В 51-ата минута Хофе стигна до втори гол чрез Ермин Бичакчич, но след консултация с видео-асистента попадението бе отменено заради много спорна засада на Пош.

В 75-ата гостите останаха с човек по-малко, след като Диало получи червен картон за задържане срещу Крамарич.

Въпреки че бяха с 10 души, играчите на Люсиен Фавър изравниха резултата. В 84-ата минута Шмелцер изведе Марко Ройс вляво, а той даде успореден пас към Кристиан Пулишич, който засече за 1-1.

В добавеното време домакините изпуснаха победата, след като резервата Ишак Белфодил не уцели вратата от 3 метра.

След равенството Борусия е на трето място с осем точки, а Хофе се намира на десето с 4 пункта.