Арсенал с четвърти пореден успех – SportVox

2
274
sheri
sheri

Отборът на Арсенал записа четвърта поредна победа във Висшата лига, след като надигра с 2-0 тима на Евертън на „Емирейтс“ в двубой от шестия кръг.

Още във втората минута Доминик Калвърт-Люин се откъсна сам срещу Петр Чех, но не успя да го преодолее. В 21-ата Ричарлисон също пробва рефлекса на Чех, но чешкият ветеран не трепна.

Малко преди почивката Начо Монреал центрира опасно и топката кацна на гредата на Пикфорд. „Карамелите“ отговориха с отличен шут на Ричарлисон, но Чех отново бе на висота.

Осем минути след началото на второто полувреме Уолкът нанесе удар с глава, но Чех спаси.

В 56-ата минута Александър Лаказет откри резултата, след като отбеляза красив гол с фалцов удар в горния ляв ъгъл на Пикфорд.

Само 180 секунди по-късно контра на Арсенал завърши с пас на Месут Йозил към Рамзи, който отклони за Обамеянг и габонецът вкара за 2-0. Страничният рефер пропусна да маркира очевидната засада.

След успеха „топчиите“ имат 12 точки и се изкачиха на шесто място, докато Евертън е 12-и с 6.