1
151
sheri
sheri

Отборът на Ботев Пловдив разби Дунав с 4-1 на стадиона в Коматево в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

Гостите откриха резултата в 17-ата минута, след като Петър Патев стреля с глава в страничната греда след изпълнение на корнер. Топката стигна до Ахмед Ахмедов, който вкара лесно за 1-0.

В 29-ата Густаво Афонсо проби по левия фланг, върна към точката на дузпата за Антонио Вутов. Ударът на последния бе слаб, но Станислав Антонов изпусна кълбото и Стивън Петков реализира за 1-1.

Седем минути по-късно Патев засече топката в собствената си врата след центриране от ъглов удар.

В 70-ата минута Тодор Неделев изпълни корнер към близката греда, където Кристиан Димитров стреля точно с глава за 3-1.

Девет след това Джонатан Перейра центрира към наказателното поле, а там Лъчезар Балтанов надскочи защитник на Дунав и отбеляза за 4-1.

След успеха Ботев има 17 точки и се изкачи на пето място, докато „драконите“ са 12-и с осем.