Дортмунд оцеля в уникална драма, Алкасер с хеттрик от пейката – SportVox

1
161

Отборът на Борусия Дортмунд записа драматична победа с 4-3 над Аугсбург в зрелищен мач от седмия кръг на Бундеслигата, игран на „Сигнал-Идуна-Парк“.

Гостите откриха резултата в средата на първата част след изпълнение на свободен удар. Защитата на „жълто-черните“ позволи на Алфред Финбогасон да се разпише с изстрел от няколко метра.

В 62-ата минута домакините успяха да изравнят след великолепна атака. Аксел Вицел намери Джейдън Санчо вдясно, а английският талант даде успореден пас по земя към точката на дузпата, откъдето Пако Алкасер реализира за 1-1.

В 71-ата баварците отново поведоха. Андре Хан получи кълбото в пеналта и отклони на ляво към Филип Макс, който разстреля Бюрки за 2-1.

В 80-ата минута Рафа Герейро подаде отличен пас към Алкасер, който реализира за втори път – 2-2.

Четири след това Ашраф Хакими изведе чудесно Марио Гьоце, който от няколко метра донесе пълен обрат за Борусия – 3-2.

Радостта на домакините трая само 180 секунди, след като в 87-ата минута Макс изпълни корнер и Михаел Грегорич стреля с глава за 3-3.

В шестата минута на добавеното време испанецът Пако Алкасер оформи своя хеттрик, носейки успеха на домакините, след като отбеляза по страхотен начин с шут от фаул.

След този успех Дортмунд има 17 точки и остава начело в класирането, докато гостите са девети с осем пункта.