Челси не сбърка на „Сейнт Мерис“ – SportVox

1
144

Отборът на Челси излезе начело във Висшата лига поне за няколко часа, след като се наложи с 3-0 при визитата си на Саутхемптън на „Сейнт Мерис“ в мач от осмия кръг.

Домакините имаха златен шанс за гол в 26-ата минута. Райън Бертранд центрира в наказателното поле към Дани Ингс, който получи топката на великолепна позиция пред вратата, но ударът му от воле мина над вратата.

Четири по-късно лондончани стигнаха до попадение. Хойберг реши да финтира в опасна зона, Баркли му открадна топката и изведе Азар на добра позиция. За белгиеца не бе проблем да отбележи седмия си гол от началото на сезона.

В 57-ата минута гостите решиха всичко в сблъсъка. След изпълнение на фаул Оливие Жиру стреля със странична ножица. Получи се чудесен пас за Рос Баркли, който вкара от няколко метра за 2-0.

В добавеното време Алваро Мората бе намерен по най-добрия начин от Азар и успя да отбележи от десетина метра за 3-0.

Челси вече има актив от 20 точки и в момента се намира на първа позиция, „светците“ са 16-и с пет пункта.