Лудогорец прегази Ботев за едно полувреме – SportVox

1
163

Отборът на Лудогорец разби с 4-1 като гост новака Ботев Враца в двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

Шампионите откриха резултата след само 10 минути игра. Вандерсон изведе Лукоки зад защитата на домакините, но крилото не успя да преодолее Костов при първия опит. При добавката обаче Лукоки не пропусна – 1-0.

В 20-ата Вандерсон намери Лукоки, а той подаде вляво към Марселиньо. Бразилецът върна към Кешеру, който с техничен удар вкара за 2-0.

В 39-ата минута Кешеру намери Лукоки отдясно, холандецът проби и намери румънеца в наказателното поле, а той прати топката във вратата на Костов за трети път.

120 секунди преди почивката Лукоки получи пас вляво, центрира прекрасно в пеналта, а там Кешеру с много елегантен шут доведе нещата до 4-0.

В 53-ата минута Петър Атанасов центрира от ляво в наказателното поле, където Валери Домовчийски с глава вкара за 1-4.

Лудогорец вече има 26 точки и се изкачи на първа позиция, докато Ботев е 11-и с 11 пункта.