Две големи нули за Пуул и Сити, Марез изпусна дузпа – SportVox

1
167

Отборите на Ливърпул и Манчестър Сити завършиха наравно 0-0 в супердербито на осмия кръг на Висшата лига, играно на „Анфийлд“.

Изключителната важност на двубоя направи първото полувреме изцяло тактическо и без никакви голови положения. Едва в 62-ата минута Рияд Марез нанесе първия точен изстрел в мача, а секунди след това същото за домакините стори Мохамед Сала.

В 75-ата минута отново Марез имаше шанс за гол, след като стреля в близкия ъгъл на Алисон, но бразилецът спаси, избивайки в корнер.

В 85-ата Върджил Ван Дайк препъна Лирой Сане в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад кълбото застана Марез, който шутира над вратата.

След равенството Сити е лидер с 20 точки, а Ливърпул е трети, също с 20. Вторият Челси е с подобен актив, като головата разлика разделя трите тима.