Барселона прегази Реал, Луис Суарес избухна с хеттрик – SportVox

1
149

Отборът на Барселона спечели голямото дерби на испанския футбол, след като надигра Реал Мадрид с 5-1 на „Камп Ноу“ в двубой от 10-ия кръг на Ла Лига.

Домакините започнаха страхотно мача и още в 11-ата минута откриха резултата. Иван Ракитич изведе Жорди Алба вляво, а защитникът подаде към Фелипе Коутиньо, който от десетина метра вкара за 1-0.

В 19-ата минута Серхио Рамос подари топката на Артур, който стреля чудесно от 18 метра, но Куртоа спаси.

Десет по-късно реферът даде дузпа за каталунците след консултация с ВАР. Наказателният удар бе даден за нарушение на Рафаел Варан срещу Луис Суарес. Именно уругваецът застана зад топката и с чудесен удар доведе нещата до 2-0.

Второто полувреме стартира отлично за „белия балет“ и резултатът бе намален в 50-ата минута. Клеман Ленгле не успя да изчисти едно центриране от десния фланг, Марсело овладя и преодоля Пике, след което стреля точно за 1-2.

В 56-ата Лука Модрич прати снаряд към вратата на домакините, но топката се удари в страничния стълб.

В 61-ата минута Барса направи страхотна атака, при която Иван Ракитич намери Сержи Роберто зад защитата, а испанецът отклони с едно докосване към Луис Суарес. Уругваецът шутира от въздуха, но улучи лявата греда на Куртоа.

В 75-ата домакините решиха всичко. Роберто сложи топката на главата на Суарес, който от 12 метра направи безпомощен стража на Реал Мадрид – 3-1.

Осем минути по-късно Рамос направи детинска грешка, Роберто открадна кълбото и веднага подаде към Суарес, който с елегантен изстрел преодоля Куртоа и оформи своя хеттрик – 4-1.

В 87-ата минута току-що появилият се на терена Артуро Видал също се разписа, след като отбеляза с глава след перфектно центриране на Усман Дембеле.

След успеха Барселона има 21 точки и остава на върха в Ла Лига, а Реал е едва девети с 14.