„Барселона“ разгроми „Реал“ Мадрид с 5:1 :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

2
162

„Барселона“ разгроми „Реал“ Мадрид с 5:1 и нанесе най-тежката загуба на мадридчани в Ел Класико от 2010-а година насам. С хеттрик за каталунците се отличи Луис Суарес.

„Барселона“ откри резултата в 11-ата минута, когато се разписа Филипе Коутиньо след асистенция на Жорди Алба. В 30-ата минута Луис Суарес принуди Рафаел Варан да го фаулира в наказателното поле и реализира последвалата дузпа.

„Реал“ Мадрид започна силно второто полувреме и Марсело върна един гол, а Лука Модрич удари греда.

Каталунците се развихриха в последния четвърт час. Луис Суарес вкара с глава в 75-ата минута след центриране на Сержи Роберто, който му асистира и 8 минути по-късно, когато двамата се възползваха от подхлъзване на Серхио Рамос. Резервата Артуро Видал оформи крайния резултат в 87-ата минута.

Така „Барса“ се завърна на първото място в класирането. „Реал“ е на деветата позиция, на 7 точки зад „блаугранас“.