Левски отново на колене пред Черно море – SportVox

1
131

Отборът на Черно море се наложи с минималното 1-0 над Левски на стадион „Тича“ във Варна в дербито на 15-ия кръг на Първа лига.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме. Вратарят Мартин Полачек сгреши при паса към Давид Яблонски, а Мехди Фенуш пресече подаването. Последва центриране към Жоржиньо, който овладя добре и реализира от 10 метра за 1-0.

В 69=ата минута „сините“ останаха с човек по-малко, след като Жерсон Кабрал получи втори жълт картон за симулация.

Въпреки числено намаления си състав, гостите можеха да изравнят в 75-ата минута. Габриел Обертан върна чудесно от аутлинията към Хали Тиам, който шутира от 12 метра, но Макенджиев спаси по блестящ начин.

След успеха „моряците“ се изкачиха на шесто място с актив от 21 точки, докато Левски се срина до третата позиция с 34.