1
174
sheri
sheri

Отборът на Челси записа равенство 0-0 при домакинството си на Евертън в един от най-интересните мачове на 12-ия кръг на Висшата лига.

Преди почивката двубоят бе доста равностоен, а точни удари почти липсваха. Едва в 40-ата минута Вилиан даде гениален пас към Маркос Алонсо, който шутира от въздуха, но Пикфорд изби топката.

През второто полувреме домакините станаха много по-активни в атака. В 60-ата минута Еден Азар изведе Вилиан отлично вдясно, а бразилецът шутира диагонално по земя, но кълбото мина на сантиметри от десния стълб.

Секунди след това пробив на Азар завърши със силен удар, получи се рикошет в Мина, а Пикфорд с мъка извади топката в корнер. В 64-ата минута чудесен шут на Алонсо срещна левия страничен стълб.

След равенството Челси остава трети с актив от 28 точки, а Евертън е девети с 19.