ЦСКА с пестелива победа в Русе – SportVox

1
109
sheri
sheri

Отборът на ЦСКА постигна победа с 2-0 като гост на Дунав Русе в двубой от 16-ия кръг на Първа лига.

Домакините изиграха силно първо полувреме, а в 21-ата минута бяха близо и до откриване на резултата. Божидар Васев бе изведен на левия фланг, след което последва негов успореден пас към Ахмед Ахмедов. Нападателят опита шут от движение, но не улучи рамките на вратата.

Пет минути преди почивката Тиаго Родригес центрира отлично от фаул и Мауридес се разписа след изстрел с глава.

Малко след началото на втората част Мауридес се отчете и с асистенция, след като подаде към Едвин Джеси, а ганаецът отбеляза красиво попадение с фалцов изстрел с левия крак.

В 60-ата минута Мауридес получи нова възможност, след като се озова напълно сам срещу Антонов, но не успя да преодолее стража на русенци.

След успеха ЦСКА има 38 точки и настигна лидера Лудогорец. Дунав е 12-и с 14 пункта.