Челси се поизмъчи с последния – SportVox

1
99

Отборът на Челси постигна трудна победа с 2-0 срещу Фулъм на своя „Стамфорд Бридж“ в среща от 14-ия кръг на Висшата лига.

Домакините започнаха по най-добрия начин мача, след като стигнаха до гол още в четвъртата минута. Нголо Канте отне топката в средата на терена от Джордан Сери, след което напредна сам и пусна пас вдясно към Педро. Испанецът финтира Моусън и отбеляза технично за 1-0.

Десетина минути след почивката гостите бяха близо до гола. Калъм Чеймбърс засече с глава страхотно центриране от корнер, но Кепа показа класа и изби.

В 72-ата минута грешка в защитата на „котиджърс“ позволи на Еден Азар да отправи опасен шут. Серхио Рико изби, след което Алваро Мората направи непростим пропуск при добавката.

В 82-ата минута момчетата на Маурицио Сари сложиха точка на спора след чудесна атака. Азар намери в страхотна позиция Рубен Лофтъс-Чийк, който се разписа от десетина метра.

След успеха Челси се изкачи на трето място с актив от 31 точки, а Фулъм е на дъното с осем.