Арсенал пречупи Тотнъм след страхотно второ полувреме – SportVox

1
131

Отборът на Арсенал спечели голямото дерби на северен Лондон, след като надигра с 4-2 Тотнъм в среща от 14-ия кръг на Висшата лига, играна на „Емирейтс“.

Домакините откриха резултата още в деветата минута след гол от дузпа на Пиер-Емерик Обамеянг. Наказателният удар бе даден за игра с ръка на Ян Фертонген.

Гостите отговориха с добра възможност пред Хьон-Мин Сон, който шутира мощно от малък ъгъл, но Бернд Лено изби в корнер.

В 18-ата минута „топчиите“ изпълниха бърз фаул, при който Сеад Колашинац бе изведен вляво. Босненецът върна топката към точката на дузпата, откъдето Алекс Айоби нанесе удар, но Лорис спаси.

В средата на първата част Тотнъм имаше нов шанс, открил се пред Сон, но шутът на корееца отново бе спасен от Лено.

В 30-ата минута „шпорите“ успяха да изравнят, след като Ерик Дайър засече с глава центриране от свободен удар на Кристиан Ериксен. При тази ситуация останаха съмнения за засада.

След попадението се стигна до меле между играчите на двата тима, а най-дейни бяха Деле Али и резервата на Арсенал Матео Гюндузи.

В 34-ата минута Тотнъм също получи дузпа, която бе доста спорна. Сон направи рейд в наказателното поле, където бе закачен от Холдинг и Майк Дийн посочи бялата точка. Кейн бе безпощаден и даде аванс на своя тим – 2-1.

В последните секунди на първото полувреме Мустафи стреля с глава, но топката се удари в напречната греда след намеса на Лорис.

Втората част започна с прекрасен шут от фаул на Кейн, но Лено изби топката в корнер.

В 56-ата минута Бейерин пусна хубаво подаване към Аарън Рамзи, който отклони лекичко към дъгата на пеналта, а Обамеянг с феноменален изстрел препарира Лорис – 2-2.

Четири по-късно отново Мустафи бе близо до гол след изпълнение на корнер, но Деле Али изчисти пред голлинията. Последва мощна тупалка на Лукас Торейра, но в аут.

В 75-ата минута Арсенал стигна до пълен обрат. Фойт загуби топката в половината на Тотнъм, Рамзи веднага намери Лаказет. Французинът шутира от дъгата на пеналта, кълбото рикошира в Дайър и влезе в долния десен ъгъл на Лорис – 3-2.

Само 120 секунди след това домакините сложиха точка на спора. Торейра получи прекрасен пас в наказателното поле и от малък ъгъл разстреля Лорис – 4-2.

В 85-ата минута „шпорите“ останаха и с човек по-малко, след като Фертонген получи втори жълт картон за нарушение срещу Лаказет.

След успеха „артилеристите“ вече са четвърти с 30 точки, с колкото е и Тотнъм, но Арсенал има по-добра голова разлика.