Славия удари ЦСКА, съдия закла „червените“ – SportVox

1
99

Отборът на ЦСКА направи сериозна грешна стъпка в битката си за титлата, след като загуби с 0-1 от Славия при визитата си на „Васил Левски“ в мач от 17-ия кръг на Първа лига.

Домакините откриха резултата пет минути след почивката. Янис Карабельов получи страхотен пас в наказателното поле и от десетина метра разстреля Черняускас – 1-0.

Секунди по-късно „червените“ имаха оснонователни претенции за дузпа, след като Димитър Велковски събори Кристиан Малинов, но Волен Чинков не наду свирката.

В 59-ата минута Сашо Александров получи втори жълт картон, след като извъши сериозно нарушение срещу Кирил Десподов.

В 66-ата Илиян Мицански пропусна да вкара на празна врата, а в ответната атака Стерякис изби удар с глава на Мауридес.

След още минутка гръцкият страж на „белите“ отрази изстрел от близка дистанция на Десподов. Последва още една феноменална изява на Стерякис след нов удар на Мауридес.

В 76-ата минута Галин Иванов имаше шанс да реши всичко след хубав рейд в пеналта на ЦСКА, но шутът му мина над напречната греда.

В 85-ата Десподов изпълни фаул по страхотен начин, но блестящият днес Стерякис спаси с една ръка, избивайки в корнер.

След загубата ЦСКА е втори с 38 точки, на цели 6 от лидера Лудогорец. Славия е с 20 точки на 10-а позиция.