„Атлетико“ и „Барса“ не допуснаха изненади :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
183

„Атлетико“ Мадрид и „Барселона“ очаквано записаха категорични победи и продължават към осминафиналите на турнира за Купата на краля.

„Дюшекчиите“ разбиха третодивизионния „Сант Андреу“ с 4:0 (общ резултат 5:0). През първото полувреме на „Уанда Метрополитано“ в испанската столица нямаше попадения, но тимът на Диего Симеоне се развихри след почивката и записа изразителна победа. Точни бяха Тома Льомар (48), Никола Калинич (53), Анхел Кореа (55) и Витоло (80).

Друг от големите фаворити – „Барселона“, също зарадва привържениците си с разгромен успех. Каталунците се наложиха с 4:1 (5:1) като домакини на „Културал Леонеса“ и попаднаха сред най-добрите 16 в турнира.

Треньорът на „блаугранас“ Ернесто Валверде заложи на голяма част от резервите си, като участие взеха дори и футболисти от втория отбор на „Барселона“. Головете тази вечер бяха дело на Мунир Ел Хадади (18), Денис Суарес (26, 70) и Малком (43).

За третодивизионния тим почетното попадение след почивката отбеляза Хосеп Сене (54).

В най-интересния двубой „Севиля“ отново се измъчи с „Вияновенсе“, но този път съперикът не успя да запази нулевото равенство. Андалусийци записаха минимален успех с гол на Андре Силва (49) и продължават напред с общ резултат 1:0.