Левски отново слаб, би Етър със съдийска аванта – SportVox

1
123

Отборът на Левски записа драматична победа с 2-1 над Етър на стадион „Георги Аспарухов“ в среща от 19-ия кръг на Първа лига.

Гостите сензационно поведоха още в седмата минута. Даниел Младенов центрира от дясното крило, а Милош Цветкович „заспа“, което позволи на Велко Батрович да засече с глава от няколко метра – 1-0.

В 20-ата минута Жерсон Кабрал демонстрира отличен поглед върху играта и пусна пас в перспектива за Станислав Костов. Нападателят преодоля притичалия да го блокира страж на Етър, след което от нулев ъгъл се опита да отбележи. Топката се отклони от крака на Иван Скерлев и влезе в мрежата – 1-1.

„Сините“ направиха пълен обрат в 54-ата минута. Жерсон Кабрал подаде по най-добрия начин към Серджиу Буш, който финтира вратаря Христо Иванов и отбеляза с лекота за 2-1.

В добавеното време на мача Етър успя да стигне до изравнително попадение след гол с глава на Иван Петков, но съдията Никола Попов реши да свири нарушение в атака.

След успеха Левски има 41 точки и се изкачи на второ място, Етър е седми с 27.