„Лудогорец“ завърши на последно място в своята група от Лига Европа

1
128
SkandalMedia

Българският шампион „Лудогорец“ завърши на последно място в своята група 1 от тази фаза на Лига Европа. „Орлите“ направиха 1:1 с „Цюрих“ в среща от последния шести кръг.

В Разград резултата откриха гостите след 22 минути игра. Одей засече с глава центриране от пряк свободен удар и преодоля Хорхе Броун. Това бе първата голова възможност за „Цюрих“ в мача. Малко по-късно Якуб Шверчок нахлу в наказателното поле и подаде към Вандерсон, но бразилецът не успя да отбележи.

В 28-ата минута Шверчок бе изведен от Марселиньо. Полякът обаче първо не овладя добре, а впоследствие се провали при опита си да прехвърли стража на гостите.

Три минути по-късно Натанаел нацели напречната греда след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

„Лудогорец“ все пак изравни преди почивката с попадение на Якуб Шверчок.

През втората част не се случи нищо интересно и двата тима поделиха точките.

В другия двубой от група 1 „Байер“ Леверкузен разби като гост АЕК Ларнака с 5:1 и завършва на първо място с актив от 13 точки, пред „Цюрих“ с 10. Кипърският АЕК Ларнака е трети с 5 пункта, а „Лудогорец“ на последно място с 4.