Лудогорец спечели трудно в Русе – SportVox

1
137

Отборът на Лудогорец завърши 2018-а година с победа, след като надделя с 2-0 при визитата си на Дунав Русе в двубой от 20-ия кръг на Първа лига.

Шампионите откриха резултата в 16-ата минута. Козмин Моци даде далечен диагонален пас към Вандерсон, който се възползва от грешката на Бранимир Костадинов. Последва подаване на бразилеца към Якуб Шверчок, който успя да се разпише от метър.

В края на първата част разградчани вкараха още веднъж чрез Рафаел Форстър, но попадението бе отменено заради засада на Клаудио Кешеру.

В  53-ата минута бе най-скандалната ситуация в мача, след като Козмин Моци удари с лакът Ахмед Ахмедов в наказателното поле, но Никола Попов не отсъди дузпа в полза на „драконите“.

В 81-ата минута Жоао Пауло пусна пас в коридор къмКлаудио Кешеру, който беше точно пред вратата на Дунав и не сгреши отблизо – 2-0.

След успеха Лудогорец има 51 точки и е твърдо на първо място, а русенци са 12-и с 15 пункта.