Тотнъм спечели лесно в Кардиф – SportVox

1
163

Отборът на Тотнъм записа чудесен старт на 2019-а година, след като надигра Кардиф Сити с 3-0 като гост в мач от 21-ия кръг на Висшата лига.

„Шпорите“ откриха резултата още в третата минута след голяма доза късмет. Защитникът Морисън изчисти топката в тялото на Хари Кейн и кълбото влетя в мрежата на Етъридж.

В 12-ата минута добра атака на гостите премина през Муса Сисоко, който намери Хьон-Мин Сон пред пеналта на Кардиф, кореецът продължи за Кристиан Ериксен. Датската перла овладя добре и с елегантен шут прати топката в долния десен ъгъл.

В 26-ата Тотнъм стигна до трето попадение. Кейн получи пас на границата на наказателното поле, отклони леко за Сон, който навлезе в пеналта и с диагонален удар доведе резултата до 3-0.

След успеха момчетата на Маурисио Почетино се изкачиха на второ място с актив от 48 точки, докато Кардиф е 16-и с 18.