„Чуковете“ треснаха Арсенал – SportVox

1
168

Отборът на Уест Хем се наложи като домакин с 1-0 над Арсенал в първия мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

Гостите можеха да поведат след само 13 минути игра, след като Обамеянг и Айоби комбинираха добре, след което Лаказет излезе очи в очи с Фабиански. Стражът спаси удара на французина, а добавката на нападателя премина над вратата.

В 32-рата минута Насри свали към Андерсон, чийто удар от границата на наказателното поле профуча встрани от вратата на Лено.

В самия край на първата част отбраната на Арсенал изпусна Деклан Райс, който засече с глава отблизо центриране на Андерсон от корнер. Ударът на халфа обаче бе много неточен.

Три минути след почивката Уест Хам поведе в резултата. Джака изчисти лошо с глава центриране отдясно, топката стигна до Насри, който подаде към Райс. Халфът този път простреля Лено до близката греда – 1:0.

Последва натиск на „артилеристите“ и в 67-ата минута Айоби бе близо до гола, но изстрелът му отляво премина на сантиметри от далечната греда.

След успеха „чуковете“  са осми в класирането с 31 точки, а Арсенал е пети с 41.