Румънци обърнаха Лудогорец – SportVox

1
131

Отборът на Лудогорец загуби първата си контрола в Турция, след като падна с 1-3 от Ботошани.

Българите започнаха по-добре мача и в 10-ата минута младокът Доминик Янков пропусна от няколко метра, стреляйки над вратата, след като получи чудесен пас от Джоди Лукоки.

Само секунди по-късно „зелените“ откриха резултата, след като Натанаел се разписа с техничен удар от 22-23 метра, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на вратаря на Ботошани – 1-0.

В 25-ата минута Бурка можеше да изравни, но ударът му с глава срещна напречната греда. Десет по-късно капитанът на румънецът се възползва от заспиване в разградската отбрана и отбеляза за 1-1.

Пет минути след почивката каращият проби в Лудогорец Давид Рибейро шутира от дистанция, но Пап успя да избие в корнер.

В 64-ата Ботошани направи пълен обрат, след като Фабрини изведе Фулоп, който преодоля Наумов и вкара на празна врата – 2-1. Пет минути след това румънците удариха още веднъж, след като Головка реализира от 1 метър.

В 73-ата минута Жоао Пауло можеше да намали пасива на Лудогорец, но диагоналният му изстрел нацели страничния стълб.

Съставът на Лудогорец:

първо полувреме: Броун – Саша, Терзиев, Форстър, Натанаел – Махлангу, Кампаняро – Лукоки, Янков, Вандерсон – Шверчок

второ полувреме: Наумов – Сисиньо, Недялков, Дяков, Бакалов – Горалски (65 Жоао Пауло), Анисе – Попа, Марселиньо, Рибейро – Кешерю