Петра Квитова с първи финал на Australian Open – SportVox

1
140

Осмата поставена Петра Квитова е първата финалистка на Australian Open, след като постигна победа със 7-6(2); 6-0 над Даниел Колинс.

Двубоят започна с надмощие на сервиращите и равенство 2-2. Американката бе първата, която записа пробив, повеждайки с 3-2. Още в следващия гейм чехкинята върна брейка, след като имаше нужда от цели пет точки за пробив – 3-3.

Двете нямаха особени затруднения в следващите минути и това доведе до тайбрек след 6-6. В него Квитова бе безкомпромисна и надделя със 7-2 точки.

Във втората част интрига нямаше. Петра започна с пробив и до края прегази съперничката си с 6-0.

За Квитова това е първи финал в кариерата на Australian Open и общо трети в Големия шлем. Интересното е, че в предните си два опита тя взе на два пъти трофея на Уимбълдън.

Американката, която е 35-а в света, нямаше дори победа в Шлема преди турнира в Мелбърн, записа най-силните си мачове и спечели от наградния фонд повече пари, отколкото в цялата си досегашна кариера.