Джокович срещу Надал за титлата в Мелбърн :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
170
SkandalMedia

Световният №1 в тениса Новак Джокович за седми път ще играе на финала на Откритото първенство на Австралия.

Сърбинът разгроми 28-ия в схемата французин Лука Пуй с 6:0, 6:2, 6:2 след 85 минути игра. Така в неделя ни очаква един титаничен сблъсък – Джокович ще спори за 15-ата си титла от Шлема срещу Рафаел Надал. До момента Новак е спечелил и шестте мача за титлата на „Род Лейвър Арина“.

Първата част на полуфинала продължи само 22 минути. В нея Джокович доминираше и спечели 28 от 40-те точки.

Пуй не оказваше почти никаква съпротива. Той успя да прекъсне негативната серия от седем поредни загубени гейма за 1:1 във втория сет. Сърбинът проби отново за 3:1. При 5:2 Джокович стигна до сетбол при сервис на съперника и го реализира след бекхенд в аут на французина.

Доминацията на световния номер 1 продължи и в третия сет. Той проби в началото и затвърди за 4:1. При 5:2 сърбинът стигна до два мачбола и реализира втория при бекхенд в мрежата на Пуй.

Водачът в схемата завърши с 24 печеливши удари (6 аса) при едва 5 непредизвикани грешки.

Джокович води с 27:25 победи срещу Рафаел Надал. Двамата изиграха в Мелбърн епичен финал през 2012-а, спечелен от белградчанина в пет сета.

Матадора се намира в страхотна форма. Шампионът на 2009 г. стигна до мача за титлата без загубен сет, като на полуфиналите срази гръцката изненада Стефанос Циципас с 6:2, 6:4, 6:0.

За последно Джокович и Надал се срещнаха на полуфиналите на „Уимбълдън“ миналата година, когато след голяма драма сърбинът спечели с 6:4, 3:6, 7:6(9), 3:6, 10:8.