Тотнъм показа на Ливърпул и Сити как се бие Лестър – SportVox

1
131

Отборът на Тотнъм записа победа с 3-1 над Лестър в първия неделен мач от 26-ия кръг на Висшата лига, игран на „Уембли“.

Гостите първи имаха шанс за гол, но в осмата минута Харви Барнс стреля покрай гредата. Десет по-късно Дани Роуз получи прекрасен пас в наказателното поле и шутира силно, но Каспер Шмайхел изби.

В 31-ата минута отново „лисиците“ бяха много близо до гола, след като Барнс за втори път се озова в отлична позиция, но ударът му бе неточен. Само 120 секунди по-късно „шпорите“ поведоха, след като Давинсон Санчес се разписа с изстрел с глава след центриране на Кристиан Ериксен.

В 58-ата минута Лестър получи дузпа, след като Ян Фертонген препъна Джеймс Мадисън. Зад топката застана току-що появилият се на терена Джейми Варди, чийто шут бе спасен от Юго Йорис.

В 64-ата минута Рикардо Перейра сбърка при изчистването, след което Фернандо Йоренте подаде към Кристиан Ериксен, който с чудесен удар доведе нещата до 2-0.

Секунди по-късно Барнс за трети път се озова в чиста позиция, а този път шутът му бе точен, но Йорис се намеси блестящо. В 76-ата минута гостите намалиха пасива си, след като Варди засече от няколко метра подаване на Перейра.

В последната минута на мача Хьон-Мин Сон завърши контра на домакините след подаване на Муса Сисоко и оформи крайното 3-1.

След успеха Тотнъм вече има 60 точки и запазва третото си място в класирането, а Лестър е 12-и с 32.