Сити разкости Челси на „Етихад“ – SportVox

1
165

Отборът на Манчестър Сити нанесе срамна загуба на Челси, след като разби съперника си с 6-0 в „дербито“ на 26-ия кръг на Висшата лига, играно на „Етихад“.

Домакините откриха резултата след само 4 минути игра. Бернардо Силва бе изведен вдясно и центрира остро в малкия пеналт, там защитата на гостите не изчисти добре и Рахийм Стърлинг връхлетя върху топката с мощен шут – 1-0.

В осмата минута Сити организира нова чудесна атака, при която Бернардо подаде отлично за Серхио Агуеро, а аржентинецът пропусна от 3 метра при празна врата.

Пет по-късно Агуеро откри головата си сметка, след като реализира красиво попадение с шут от 22 метра, намирайки горния ляв ъгъл на Кепа.

В 19-ата минута Рос Баркли направи детинска грешка, връщайки назад топката, а там дебнеше Агуеро, който с едно докосване матира Кепа за втори път – 3-0.

В 25-ата резултатът набъбна до 4-0, а този път автор на гола бе Илкай Гьондоан. Германецът се разписа с чудесен шут по земя от дъгата на наказателното поле.

В 56-ата минута „гражданите“ получиха дузпа след нарушение на Аспиликуета срещу Стърлинг. Агуеро бе точен от бялата точка и оформи своя 11-и хеттрик във Висшата лига, изравнявайки рекорда на Алън Шиърър.

В 80-ата минута Зинченко получи прекрасен пас от Давид Силва вляво, след което центрира към Стърлинг, който лесно се разписа от 6-7 метра за 6-0.

След успеха Сити има 65 точки и излезе начело в класирането по голова разлика. Челси падна на шеста позиция с 50 пункта.